Home Newsy Bet-at-home nie wycofa się z polskiego rynku!

Bet-at-home nie wycofa się z polskiego rynku!

5 min read
0
0
1,643
Pilne

Kiedy lider na polskim rynku zakładów bukmacherskich (Bet365) ogłosił, że zamyka swoje usługi dla klientów z Polski, na forach internetowych pojawiło się wiele komentarzy sugerujących, że kolejną firmą będzie drugi gigant – bet-at-home, a tuż po nim z kraju wycofają się inne firmy. Taki scenariusz był faktycznie bardzo prawdopodobny, wszak należy pamiętać, że te dwie firmy miały największy udział na naszym rynku . Dzisiaj wiemy już jednak, że taki scenariusz nie zostanie zrealizowany, przynajmniej nie w 100%, ponieważ bet-at-home nie ma zamiaru opuszczać naszego kraju….na razie.

Kiedy dotarła do nas wiadomości o zamknięciu bet365 dla polskich graczy, postanowiliśmy nawiązać kontakt z działem prasowym bet-at-home. Na odpowiedź musieliśmy czekać kilka dni, a w dodatku jej pierwsza wersja była bardzo lakoniczna. „Bet-at-home zamierza kontynuować swoją działalność na polskim rynku.” Taka odpowiedź z oczywistych względów nie bardzo nas satysfakcjonowała, dlatego skontaktowaliśmy się z operatorem ponownie,  tym razem prosząc o to by stanowisko zostało potwierdzone przez główną osobę odpowiedzialną za komunikacje z mediami, a także aby podano powody dla których firma zamierza pozostać na rynku. Na odpowiedź znowu musieliśmy trochę poczekać, ale nasza cierpliwość została wynagrodzona. Dzisiaj rano otrzymaliśmy wiadomość o następującej treści: „W porozumieniu z dyrektorem ds. komunikacji, mogę przekazać następujące informacje: Serwis bet-at-home.com nadal będzie kontynuował swoją działalność na polskim rynku. W odniesieniu do polskiej ustawy hazardowej, naszym zdaniem jest ona sprzeczna z prawem Unii Europejskiej. Będziemy na bieżąco śledzić rozwój wydarzeń w Polsce.”

Oczywiście nadal nie można wykluczyć, że operator postanowi wycofać się z Polski w późniejszym terminie, na przykład w lipcu, kiedy to najprawdopodobniej zablokowane zostaną domeny nielegalnych operatorów. Na chwilę obecną wiadomo jednak, że BAH nie zamknie swojej strony dla Polaków z dniem 1 kwietnia i jeżeli w ogóle opuści kiedyś nasz rynek, to raczej zrobi to jako ostatni. Warto odnotować fakt, że bet-at-home jest pierwszym operatorem, który w  oficjalnej korespondencji potwierdził, że nie zamierza blokować Polaków, a także pierwszym operatorem, który oficjalnie mówi o swoich wątpliwościach dotyczących zgodności ustawy z prawem Unii Europejskiej. Decyzja operatora może też wpłynąć na potencjalne opuszczenie rynku przez inne firmy bukmacherskie.

Coraz bardziej prawdopodobny wydaje się scenariusz, w którym większość firm pozostanie na naszym rynku przynajmniej przez kilka miesięcy, podczas których zostaną wyjaśnione wszystkie wątpliwości dotyczące ustawy, w tym kwestia oficjalnego stanowiska Komisji Europejskiej. Bet-at-home pozostając na polskim rynku naraża się na wysokie kary finansowe, ale potencjalnie może też sporo zyskać, gdyby jednak ustawa nie była zgodna z prawem UE.

Zachęcamy do śledzenia naszego portalu, w ciągu kolejnych dni postaramy się zdobyć dla Was informacje o kolejnych firmach bukmacherskich.

 

Load More Related Articles
Load More By Bukmacherzy
Load More In Newsy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Check Also

Szara strefa zmniejszyła się o połowę!

Nowe przepisy hazardowe, które w pełni obowiązują od 1 lipca 2017 roku, pozwoliły zmniejsz…