Home Newsy Betfair – Kolejny operator, który rezygnuje z polskiego rynku

Betfair – Kolejny operator, który rezygnuje z polskiego rynku

5 min read
0
0
387
Betfair

Jeżeli ktoś z Was interesuje się pokerem online, zapewne bardzo dobrze pamięta dzień 15 kwietnia 2011, kiedy to FBI zdecydowało się zając internetowe domeny trzech największych operatorów pokerowych na świecie za nielegalną działalność na terenie USA. Od tego dnia, miliony amerykanów straciło szansę gry w pokera na internetowych platformach. Zakaz gry obowiązuje na poziomie federalnym do dziś i tylko poszczególne stany zdecydowały się na legalizacje tej świetnej gry umiejętności. Dzień w którym się to wydarzyło nazywany jest potocznie „Black Friday” i można śmiało powiedzieć, że dwa dni temu swój Black Friday miało wielu fanów zakładów bukmacherskich w naszym kraju. Wczoraj informowaliśmy Was o wyjściu bet365 z polskiego rynku, ale nieco wcześniej swój „polexit” zapowiedział także Betfair..

Operator w wiadomości wysłanej do swoich użytkowników poinformował o zaprzestaniu swojej działalności na rynku z dniem 30 marca. Do tego czasu wszyscy gracze powinni wycofać swoje środki z kont. Podobną informację otrzymali również partnerzy, który promowali markę Betfair na polskim rynku. W wiadomości przesłanej do affiliatów, Greane Hoyne z działu partnerów Betfair pisze: „W związku z nowymi regulacjami, zamykamy stronę Betfair dla wszystkich polskich klientów z dniem 1 kwietnia 2017. Oznacza to, że wraz z 1 kwietnia przestaniemy akceptować rejestracje graczy z tego kraju, a nasi partnerzy nie będą w stanie zarabiać prowizji od żadnego gracza z tego kraju. Prosimy o usunięcie całego contentu dotyczącego marki Betfair ze strony internetowej przed wspominają wyżej datą.”

Tutaj chcielibyśmy zwrócić uwagę na fragment wywiadu jakiego Michał Kopeć udzielił portalowi E-Play. Michał trafnie przewidział w nim, kto opuści rynek w pierwszej kolejności:

„Jako pierwsze polski rynek opuszczą firmy z brytyjską licencją na hazard. Tutaj równanie jest proste. Każda firma, która ma licencję na rynek angielski musi udokumentować źródło przychodu przekraczające 5% ogólnego zysku firmy. Tym samym jeśli bukmacher (czy kasyno) przekracza ten próg w Polsce po wejściu w życie naszej nowej ustawy będzie ryzykował utratę angielskiej licencji. Oczywiście nikt przy zdrowych zmysłach takiego ryzyka nie podejmie.”

Warto tutaj wspomnieć, że  na rynku nadal jest sporo firm, które posiadają licencję w Anglii, a nie opuściły jeszcze Polski. Wnioski nasuwają się same. Wydarzenia, których byliśmy świadkami w ciągu ostatnich dwóch dni, to dopiero początek. W najbliższym tygodniu, liczba firm która opuści polski rynek znacząco się zwiększy. Przypominamy, że nowa ustawa hazardowa wchodzi w życie z dniem 1 kwietnia 2017 roku, a więc w ciągu najbliższych 5 dni sporo się będzie działo.

Load More Related Articles
Load More By Bukmacherzy
Load More In Newsy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Check Also

Szara strefa zmniejszyła się o połowę!

Nowe przepisy hazardowe, które w pełni obowiązują od 1 lipca 2017 roku, pozwoliły zmniejsz…