Home Newsy Bwin zamyka konta Polaków i stara się o licencje!

Bwin zamyka konta Polaków i stara się o licencje!

4 min read
0
0
986
Bwin

Kolejny znany bukmacher zdecydował się zamknąć konta polskich graczy w związku z ustawą hazardową, tym razem jest to bwin.com. Jak jednak przekonuje operator, gracze nie powinni się zbytnio przejmować tą sytuacją, ponieważ wkrótce firma wróci na nasz rynek legalnie. Czy tak faktycznie będzie? Czas pokaże. Ustawa hazardowa oficjalnie wchodzi w życie z dniem 1 kwietnia, a na licencjonowanym rynku już robi się dość ciasno. W tej chwili swoje usługi w Polsce legalnie oferuje już 7 bukmacherów, a jeżeli wierzyć plotkom pojawiającym się w sieci, przynajmniej kilka firm chce dołączyć do tego grona. Pojawia się jednak pytanie czy ma to  sens? Zakładając, że do końca tego roku w sieci pojawi się jeszcze przynajmniej 2-3 bukmacherów, kolejnym bardzo trudno będzie się już wybić.

Każdy użytkownik, który odwiedzi stronę bwin.com, zobaczy następujący komunikat – „bwin złożył wniosek o przyznanie licencji na działanie w Polsce. Nasz wniosek jest przetwarzany i jesteśmy w stałym kontakcie z polskimi władzami. Pozostając w zgodzie z nowym prawem zdecydowaliśmy się zamknąć konta wszystkich użytkowników z Polski. Klienci, którzy posiadają środki na koncie mają możliwość ich wypłacenia. Jesteśmy przekonani, że wkrótce uzyskamy licencję.” W przypadku bwin nie mówimy zatem o plotkach pojawiających się w internecie, lecz o oficjalnym komunikacie na głównej stronie operatora.

Na chwilę obecną bwin podporządkował się jednak polskiemu prawu i zdecydował się na zamknięcie kont użytkowników, a co za tym idzie gracze stracili kolejne miejsce do gry. Liczba wartościowych firm bukmacherskich zmniejsza się z dnia na dzień i właściwie już tylko 2-3 znane marki nie zdecydowały się zamknięcie konto polskich klientów. Pozostałe strony odbiegają znacznie ofertą i nie są w żaden sposób atrakcyjne dla gracza. Najczęstszym powodem są dość szybkie limity. Nie jest to wielki problem dla gracza rekreacyjnego, ale gracze utrzymujący się z bukmacherki mają teraz dość spory problem.

Na koniec warto dodać, że od jutra gra u zagranicznych operatorów jest całkowicie nielegalna. Bez względu na to czy operator u którego grywasz regularnie wycofa się z rynku czy też nie, gra za pośrednictwem nielicencjonowanych witryn grozi konsekwencjami prawnymi.

 

Load More Related Articles
Load More By Bukmacherzy
Load More In Newsy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Check Also

Szara strefa zmniejszyła się o połowę!

Nowe przepisy hazardowe, które w pełni obowiązują od 1 lipca 2017 roku, pozwoliły zmniejsz…