Home Legalni Bukmacherzy Ilu bukmacherów na polskim rynku? [Aktualizacja – Wrzesień]

Ilu bukmacherów na polskim rynku? [Aktualizacja – Wrzesień]

5 min read
0
0
246
bukmacherzy

Jeszcze zanim zaczęła obowiązywać nowelizacja ustawy hazardowej, fani zakładów bukmacherskich na internetowych forach próbowali wytypować liczbę operatorów, którzy zdecydują się na na złożenie wniosku licencyjnego w Polsce. W kolejnych miesiącach dyskusja na ten temat była coraz bardziej żywiołowa, a gracze z zaciekawieniem wypatrywali informacji o przyznaniu licencji nowym firmom. Z najnowszych informacji wynika, że chętnych nie brakuje, tylko Ministerstwo Finansów nie koniecznie śpieszy się z analizą wniosków.

Jak co miesiąc, portal branżowy  E-Play postanowił skierować zapytanie do Ministerstwa Finansów pytając o liczbę podmiotów zainteresowanych uzyskaniem licencji na prowadzenie działalności w zakresie zakładów sportowych online oraz w punktach naziemnych. Jak informuje E-Play, z Biura Komunikacji i Promocji  reprezentant portalu otrzymał  informację, iż według stanu na dzień 4 września 2017:

  • o udzielenie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych przez sieć Internet, ubiega się sześć podmiotówTrzy z tych podmiotów to podmioty mające siedzibę na terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (EFTA) – strony umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym, a pozostałe to podmioty z siedzibą w Polsce, w tym posiadające zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych przez sieć Internet.
  • o udzielenie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w punktach przyjmowania zakładów, ubiega się siedem podmiotówJeden z nich jest podmiotem mającym siedzibę na terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (EFTA) – strony umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym, zaś pozostałe to podmioty z siedzibą w Polsce, w tym posiadające zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w punktach przyjmowania zakładów.

Tym razem, redaktor portalu był jednak bardziej dociekliwy i postanowił również dopytać o podmioty nie posiadające jeszcze zezwoleń a chcące dopiero wejść na rynek

  • spośród sześciu podmiotów ubiegających się o udzielenie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych przez sieć Internet, cztery podmioty nie posiadają zezwolenia na urządzanie takich zakładów.
  • spośród siedmiu podmiotów ubiegających się o udzielenie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w punktach przyjmowania zakładów, cztery podmioty nie posiadają zezwolenia na urządzanie takich zakładów.

Wnioski, każdy może wyciągnąć sobie sam. Odpowiedź jasno wskazuje, że na polski rynek zakładów online starają się wejść trzy nowe podmioty zagraniczne i jeden polski. W kwestii naziemnych zakładów wzajemnych jest dokładnie odwrotnie, czyli nowe podmioty ubiegające się o zezwolenie to jeden podmiot zagraniczny i trzy z siedzibą w Polsce.

Cały czas pozostaje jednak pytanie, kiedy owe firmy otrzymają licencję na prowadzenie działalności? Gracze już się niecierpliwią, bowiem zdają sobie sprawę, że im więcej firm na rynku, tym większa konkurencja, a to przekłada się na lepsze oferty dla graczy.

Load More Related Articles
Load More By Bukmacherzy
Load More In Legalni Bukmacherzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Check Also

Szara strefa zmniejszyła się o połowę!

Nowe przepisy hazardowe, które w pełni obowiązują od 1 lipca 2017 roku, pozwoliły zmniejsz…