Home Sport MŚ 2018: Ważne informacje dla kibiców

MŚ 2018: Ważne informacje dla kibiców

5 min read
0
0
140
MŚ 2018

XXI edycja Mistrzostw Świata FIFA w piłce nożnej, rozegrana zostanie latem 2018 roku w Rosji. Warto już na wstępie zaznaczyć, że jest to zdecydowanie najważniejsze i największe wydarzenie sportowe na całym świecie, które przyciąga przed telewizory więcej widzów niż Igrzyska Olimpijskie. Przyszłoroczne MŚ będą szczególnie ważne z uwagi na fakt, że będą ostatnimi, które zostaną rozegrane w tradycyjnej formie.
Kolejny mundial odbędzie się w 2022 w Azji, a konkretniej w Katarze, gdzie nie będzie mógł się odbyć latem ze względu na niesprzyjającą pogodę. Jakby tego było, w 2026 roku mundial po raz pierwszy najprawdopodobniej rozegrany zostanie w trzech krajach – USA, Kanadzie i Meksyku. Na chwilę obecną najbardziej interesuje nas jednak mundial w Rosji, który rozpocznie się dokładnie 14 czerwca 2018 roku na Luzhniki Stadium, gdzie później rozegrany zostanie także mecz finałowy. Finał rozegrany zostanie 15 lipca 2018 o godzinie 18:00 czasu lokalnego. W dzień otwarcia rozegrany zostanie tylko 1 mecz, w kolejnych dniach rozgrywane będą trzy lub cztery mecze.

Kluczowe informacje

Mistrzostwa Świata rozegrane zostaną w Rosji. Turniej rozegrany zostanie na 12 stadionach, położnych w 11 miastach – wszystkie w Europie. Warto tutaj zaznaczyć, że dziesięć z 12 stadionów jest albo nowa, albo wybudowana w ciągu ostatnich 5 lat. Jedynymi wyjątkami są Luzhinki Stadium w Moskwie oraz Central Stadium w Jekaterynburg, ale nawet te stadiony przeszły odpowiednią renowacje.

Wizy

Wielu polskich kibiców zastanawia się co z wizami? Władimir Putin podpisał ustawę, zgodnie z którą kibice udający się na mundial w Rosji nie będą musieli posiadać wiz. Razem z zakupionym biletem każdy otrzyma specjalną kartę kibica, która zapewni posiadaczowi nie tylko wjazd na teren Federacji Rosyjskiej, ale także darmowe poruszanie się komunikacją miejską oraz pociągami zmierzającymi do miast MŚ. Ci, którzy zechcą udać się do Rosji bez biletów, by bawić się w tamtejszych strefach kibica, najprawdopodobniej będą musieli wykupić wizę turystyczną, która kosztuje 154 zł.

Bilety

Sprzedaż biletów ruszyła już 14 września na oficjalnej stronie FIFA.com/tickets. Według FIFA, fani mogą zakupić nie tylko pojedyncze bilety, ale również pakiety na kilka meczów, lub mecze z udziałem konkretnego zespołu, lub te rozgrywane w konkretnym mieście. Bilety są sprzedawane w dwóch fazach i dwóch etapach. Pierwszy etap rozpoczął się 14 września i trwa do 12 października. Na tym etapie nie ma znaczenia w jakim dniu złożony został wniosek i wszyscy mają taką samą szansę na otrzymanie biletów.

Drugi etap rozpoczyna się 16 listopada i kończy 28 listopada. W tym okresie FIFA doda określoną liczbę biletów, które będzie można zakupić według zasady „kto pierwszy, ten lepszy”.Faza druga rozpocznie się po zakończeniu losowania grup MŚ 20187. Pierwszy etap potrwa od 5 grudnia d21 stycznia, natomiast drugi etap potrwa od 13 marca do 3 kwietnia. Odbędzie się także sprzedaż „last minute,” która potrwa od 18 kwietnia do 15 lipca!

  • Polska

    Polska wywalczyła awans do MŚ 2018

    To zdecydowanie najważniejsza wiadomość ostatnich godzin! Polska zagra w przyszłorocznych …
  • Eliminacje MŚ 2018: Armenia – Polska

    Reprezentacja Polski jest już jedną nogą w Moskwie, teraz wystarczy postawić już tylko prz…
Load More Related Articles
Load More By Bukmacherzy
Load More In Sport

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Check Also

Szara strefa zmniejszyła się o połowę!

Nowe przepisy hazardowe, które w pełni obowiązują od 1 lipca 2017 roku, pozwoliły zmniejsz…