0
0
118
Polska

To zdecydowanie najważniejsza wiadomość ostatnich godzin! Polska zagra w przyszłorocznych Mistrzostwach Świata, które rozegrane zostaną w Rosji. W ostatnim meczu eliminacyjnym, nasi reprezentanci pokonali reprezentacje Czarnogóry 4:2. Mecz został rozegrany na Stadionie Narodowym w Warszawie i z pewnością na długo pozostanie w pamięci polskich kibiców.

Mecz rozpoczął się dla nas idealnie. Szybko zdobyte bramki przez Kamila Grosickiego oraz Krzysztofa Mączyńskiego miały ustawić całe spotkanie pod nasze dyktando. Rzeczywiście wynik 2:0 dla Polski utrzymywał się przez dość długi czas, niestety w drugiej połowie meczu nasi piłkarze spoczęli nieco na laurach, co bezwzględnie wykorzystali rywale doprowadzając do wyrównania. Najpierw do naszej bramki trafił Stefan Mugosa, a chwilę później do wyrównania doprowadził Zarko Tomasevic. Końcówka spotkania była więc bardzo nerwowa.

Na szczęście, ostatecznie wszystko skończyło się po naszej myśli. Najpierw do bramki rywali trafił Robert Lewandowski, a kilka minut później piłkę do własnej bramki wbił Filip Stojkovic. Polska zakończyła eliminacje do MŚ z dorobkiem 25 punktów, druga w tabeli Dania zdobyła ich tylko 20. Różnica punktowa powiększyła się, ponieważ Dania wywalczyła jedynie remis w starciu z Rumunią.

Spotkanie z Czarnogórą okazało się również niezwykle istotne dla Roberta Lewandowskiego, który znów napisał nową historię. Napastnik Bayernu Monachium zdobył w kwalifikacjach łącznie 16 bramek, wyprzedzając Cristiano Ronaldo i został pierwszym w historii zawodnikiem, któremu udało się odnotować aż tyle trafień w jednym okresie kwalifikacyjnym!

W imieniu wszystkich kibiców dziękujemy za wielkie emocje i trzymamy kciuki za pomyślne losowanie grup do MŚ 2018, które odbędzie się już 1 grudnia!