Home Newsy Skrill i Neteller będą blokować transkacje z nielegalnymi operatorami

Skrill i Neteller będą blokować transkacje z nielegalnymi operatorami

5 min read
0
0
259
Skrill oraz Neteller

Chociaż jeszcze kilka tygodni scenariusz blokowania płatności przez e-wallety wydawał się mało realny, wszystko wskazuje na to, że tzw. portfele elektroniczne Neteller oraz Skrill dostosują się do zmian w polskim prawie. Tak wynika z wiadomości przesłanej do operatorów, którzy znaleźli się na liście Ministerstwa Finansów.

Przypominamy, że w dniu 1 kwietnia 2017 roku zaczęła obowiązywać nowelizacja ustawy hazardowej z 2009 roku, która nakłada monopol państwa na niemal wszystkie formy hazardu. Kwestia zakładów bukmacherskich została potraktowana najłagodniej i wprowadzono model licencyjny, dzięki czemu zagraniczni operatorzy mogą świadczyć swoje usługi w Polsce pod warunkiem uzyskania stosownego zezwolenia.

Nowelizacja ustawy hazardowej nałożyła również obowiązek blokowania stron nielegalnych stron hazardowych na dostawców usług internetowych, a także blokowania transakcji finansowych na banki i firmy pośredniczące w płatnościach online. Już wcześniej pojawiły się informacje, że polskie banki zaczną blokować takie transakcje, ale gracze mieli nadzieję na to, że pozostaną alternatywy w postaci Skrill oraz Neteller. Jak się okazuje nic bardziej mylnego. Paysafe Group do której należą dwie wyżej wymienione firmy, postawiły na współprace z legalnymi operatorami.

W wiadomości do której dotarł portal E-Play czytamy:

Jak Państwo pewnie wiecie, nastąpiły ostatnio zmiany w polskiej ustawie o grach hazardowych, które mają wpływ na operatorów gier hazardowych, dostawców usług internetowych oraz dostawców usług płatniczych, Jedną z głównych zmian jest to, że zabronione jest udostępnianie usług płatniczych na stronach wprowadzonych do nowoutworzonego rejestru. To obostrzenie wchodzi w życie z dniem 1 lipca 2017 r. Po przeprowadzeniu przeglądu rejestru i znaleźliśmy w nim domeny należące lub zarządzane przez Państwa. W celu dostosowania się do nowego reżimu prawnego zmuszeni jesteśmy wprowadzić ograniczenie na Państwa koncie handlowym. Wprowadzone zmiany uniemożliwią klientom Skrill/Neteller przebywającym w Polsce przekazywanie Państwu środków. Będziemy jeszcze akceptować wypłaty środków na konta polskich rezydentów w przeciągu kolejnych dwóch tygodni. Proszę się upewnić, że usunęli Państwo portfele Skrill/Neteller jako opcję depozytową dla polskich klientów z Państwa strony a także wszelkie reklamy i banery. Zmiana ta będzie dotyczyć wyłącznie transakcji związanych z rezydentami zamieszkującymi w Polsce. Zapewniamy, że w pozostałym zakresie Państwa konto jest aktywne i w pełni funkcjonalne.

Blokada płatności ma dotyczyć wyłącznie operatorów, którzy naleźli się na liście Ministerstwa Finansów. W tej chwili jest to około 500 stron, ale należy się spodziewać, że w kolejnych dniach lista ta będzie się sukcesywnie zwiększać. Oczywiście będziemy informować Was na bieżąco o wszystkich nowych informacjach.

Load More Related Articles
Load More By Bukmacherzy
Load More In Newsy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Check Also

Szara strefa zmniejszyła się o połowę!

Nowe przepisy hazardowe, które w pełni obowiązują od 1 lipca 2017 roku, pozwoliły zmniejsz…