Home Newsy Szara strefa zmniejszyła się o połowę!

Szara strefa zmniejszyła się o połowę!

3 min read
0
0
56

Nowe przepisy hazardowe, które w pełni obowiązują od 1 lipca 2017 roku, pozwoliły zmniejszyć szarą strefę o blisko 50%, a przynajmniej tak wynika ze statystyk wskazanych przez stowarzyszenie „Graj Legalnie.” Zwolennicy  legalnych zakładów bukmacherskiej oraz ustawy hazardowej obowiązującej w Polsce, mają zatem powody do świętowania.

– Przepisy, które weszły w życie w 2017 roku, rzeczywiście dosyć istotnie zmieniły obraz na polskim rynku bukmacherskim. Część nielegalnych podmiotów zdecydowało się opuścić nasz rynek, część firm niestety nadal oferuje swoje usługi wbrew polskiemu ustawodawstwu, aczkolwiek odnotowaliśmy dosyć istotny spadek szarej strefy – do białej strefy przeszło około 40 proc. rynku – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Łukasz Borkowski ze stowarzyszenia „Graj Legalnie”.

Borkowski zauważa, że niewiele zmieniło się na rynku firm legalnie działających, bowiem żadna z tych nielegalnie działających nie zdecydowała się zalegalizować swojej działalności w Polsce. Na rynku pojawił się tylko jeden dodatkowy gracz, ale jego wejście nie jest związane bezpośrednio z ustawą, a prowadzoną polityką ekspansji tego podmiotu. W listopadzie na polski rynek wszedł bukmacher z Rumunii, który chce w Polsce pozyskać około 100 tys. aktywnych graczy.

Oczywiście Pan Łukasz Borkowski nie do końca mówi tutaj prawdę. Podmioty, które do tej pory działały nielegalnie na polskim rynku, bardzo chętnie zalegalizowałyby działalność w Polsce. Część z nich złożyła nawet wniosek o licencję, ale z wiadomych tylko sobie przyczyn, Ministerstwo Finansów postanowiło odrzucić ich wnioski. Ciekawe zdanie, Pan Łukasz Borkowski prezentuje natomiast w przypadku podatku.\

„Stowarzyszenie „Graj Legalnie” od dawna apeluje o zmianę formy opodatkowania albo racjonalizację stawek podatkowych. Polski rząd powinien dość konsekwentnie podążać za rozwiązaniami europejskimi i zdecydować się na racjonalizację stawek podatkowych lub zmianę formy opodatkowania.”

Load More Related Articles
Load More By Bukmacherzy
Load More In Newsy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Check Also

Nowy bukmacher na polskim rynku

Minęło już sporo czasu od dnia, w którym na naszym rynku pojawił się nowy bukmacher. Oczyw…