Home Newsy Unibet złożył wniosek o licencję w Polsce

Unibet złożył wniosek o licencję w Polsce

4 min read
0
0
1,226
Unibet

Pozostał już tylko miesiąc do dnia, w którym dostawcy usług internetowych zostaną zmuszeni do blokowania stron internetowych nielegalnych operatorów. Rejestr stron hazardowych prowadzony przez Ministerstwo Finansów jest sukcesywnie uzupełniany, a Vectra przeprowadziła już pierwsze testy rozwiązań technicznych umożliwiających blokowanie tych stron. Przed 1 lipca pozostaje więc już tylko jedno pytanie – Ilu nielegalnych dotąd operatorów ubiegać się będzie o polską licencję? To pytanie pozostaje jeszcze otwarte, chociaż możemy już potwierdzić, że kolejną firmą, która chce działać  legalnie w naszym kraju jest Unibet.

Unibet złożył wniosek o  licencje na początku maja

Do tej pory lista nielegalnych operatorów, którzy potwierdzili chęć uzyskania licencji składała się tylko z dwóch pozycji – Bwin oraz ComeOn. Jak jednak informuje rzecznik prasowy Unibetu, również oni chcą dołączyć do siedmiu firm legalnie oferujących swoją działalność na polskim rynku. W artykule jaki wczoraj ukazał się na portalu Gazeta.pl, czytamy :

„Unibet złożył wniosek o wydanie licencji na początku maja, który również zawiera szczegółowe informacje o tym, jak zabezpieczamy integralność naszych systemów i produktów, a także naszych procedur, aby zapewnić konsumentom możliwość korzystania z naszych w bezpieczny sposób. W tej chwili czekamy na odpowiedź od polskich władz i do tego czasu nie możemy tego komentować – mówi nam Alexander Westrell, rzecznik prasowy firmy Kindred Group, do której należy Unibet.

Ciasno na polskim rynku?

Unibet jest jedną z najbardziej popularnych firm bukmacherskich działających online, a więc należy oczekiwać, że jeżeli polski rząd wyrazi zgodę na działalność tej firmy w naszym kraju,  Unibet zaoferuje graczom bardzo atrakcyjne warunki. Pozostaje jednak pytanie, ile jeszcze firm będzie w stanie prowadzić działalność w naszym kraju i zarabiać na tym przyzwoite pieniądze? Nie da się ukryć, że na licencjonowanym rynku zakładów bukmacherskich robi się już powoli casino. Oprócz siedmiu legalnie działających podmiotów, przynajmniej trzy kolejne złożyły już wniosek o licencję, a to dopiero początek…

Dość agresywnie na nasz rynek chce przecież wejść również rumuński operator SuperBet, który planuje uruchomienie swoim usług jesienią bieżącego roku. Jak donosi portal EGR Magazine, SuperBet podbiera najlepszych pracowników Fortunie i zamierza podbić polski rynek zakładów bukmacherskich.

Load More Related Articles
Load More By Bukmacherzy
Load More In Newsy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Check Also

Szara strefa zmniejszyła się o połowę!

Nowe przepisy hazardowe, które w pełni obowiązują od 1 lipca 2017 roku, pozwoliły zmniejsz…