Home Legalni Bukmacherzy Ustawa hazardowa: Zablokowano blisko 500 stron nielegalnych operatorów

Ustawa hazardowa: Zablokowano blisko 500 stron nielegalnych operatorów

4 min read
0
0
223
Ustawa Hazardowa

Miniony weekend nie należał do najbardziej udanych dla fanów gier hazardowych w naszym kraju. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w życie wszedł ostatni z zapisów nowelizacji ustawy hazardowej, mówiący o blokowaniu dostępu do stron internetowych nielegalnych operatorów przez dostawców usług internetowych.

Gracze spodziewali się buntu ze strony dostawców internetowych, ponieważ rząd zepchnął na nich obowiązek pokrycia kosztów wprowadzenia takiej blokady, ale nic takiego się nie wydarzyło. Zgodnie z informacjami zamieszczanymi przez internautów, niemal wszystkie sieci kablowe oraz operatorzy usług telekomunikacyjnych, zdecydowali się wprowadzić mechanizmy blokujące dostęp do stron nielegalnych operatorów. Prawdopodobnie strony te nadal działają w sieciach osiedlowych, ale również ich właściciele z czasem będą musieli dostosować się zmian w polskim prawie, ponieważ narażają się na olbrzymie kary finansowe.

Dostawcy internetowi mają obowiązek blokowania wszystkich domen znajdujących się na liście nielegalnych operatorów przygotowanej przez Ministerstwo Finansów, dostępnej pod adresem hazard.mf.gov.pl. Oczywiście najbardziej z takiego rozwiązania cieszą się licencjonowani bukmacherzy, którzy przed 1 lipca wzmacniali swoje infrastruktury informatyczne, licząc na zdecydowany wzrost liczby użytkowników. W chwili obecnej nie mamy jeszcze informacji o tym jak wyglądał weekend pod względem rejestracji u legalnych bukmacherów, ale zapewne są to liczby znacznie większe niż przed 1 lipca 2017 roku.

Nad całym  projektem czuwa Ministerstwo Finansów, które szacuje, że dzięki takim zabiegom do budżetu każdego roku wpłynie dodatkowe 1,5 miliarda złotych. W jaki sposób? Ano w taki, że osoby do tej pory wchodzące na strony nielegalne, będą udawać się na serwisy legalnych podmiotów – tych, którzy mają zarejestrowaną działalność w Polsce i płacą tutaj podatki.

Rząd liczy na przejęcie 40% rynku nielegalnych usług bukmacherskich przez legalnie działające w Polsce firmy. W 2018 roku ma to być już 60%, a rok później 80%. Jeśli tak rzeczywiście się stanie, budżet otrzyma solidny zastrzyk. Tylko w pierwszym roku urzędnicy spodziewają się 700 milionów złotych, a w każdym następnym niemal 2,5 miliarda.

Load More Related Articles
Load More By Bukmacherzy
Load More In Legalni Bukmacherzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Check Also

Szara strefa zmniejszyła się o połowę!

Nowe przepisy hazardowe, które w pełni obowiązują od 1 lipca 2017 roku, pozwoliły zmniejsz…