Home Newsy Xtip stara się o polską licencję?

Xtip stara się o polską licencję?

3 min read
0
0
1,445
xtip

Tydzień temu portale internetowe poinformowały, że o polską licencję ubiega się siedem podmiotów. Autor artykułu powołując się na odpowiedź z Ministerstwa Finansów, która zamieszczamy poniżej, poinformował społeczność, że na chwilę obecną chęć legalnej działalności na polskim rynku wyraziło siedem podmiotów. Cztery chcą działać w Polsce za pośrednictwem punktów naziemnych, a trzy w internecie.

„Panie Redaktorze,

o udzielenie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych przez sieć Internet, ubiegają się obecnie trzy podmioty. Jeden z tych podmiotów ma siedzibę na terytorium innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (EFTA), a dwa pozostałe mają siedzibę na terytorium Polski.

O udzielenie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w punktach przyjmowania zakładów ubiegają się cztery podmioty mające siedzibę na terytorium Polski.”

Tuż po publikacji tego artykułu ruszyła lawina domysłów, które ze znanych firm postanowiły zalegalizować swoją działalność na terytorium naszego kraju. Najwięcej osób stawia tutaj na spółkę do której należy firma ComeOn, a także na bwin, który poinformował swoich użytkowników, że zamierza takową licencję uzyskać. Tymczasem od jednego z naszych czytelników dostaliśmy dzisiaj ciekawą wiadomość, która sugeruje, że na polskim rynku może pojawić się nowy gracz, który bardzo dobrze znany jest już w Niemczech. Mowa tutaj o firmie Xtip, która zarządzana jest przez spółkę Cashpoint, działającą na rynku zakładów bukmacherskich już od 1996 roku!

W kilku polskich miastach pojawiły się ulotki tego operatora. Ponadto jak udało nam się ustalić, jeden z przedstawicieli firmy odwiedził już kilka miejsc, w których do tej pory znajdowały się nielegalne automaty do gry i wypytywał o ewentualne zainteresowanie specjalnymi automatami do stawiania zakładów bukmacherskich. Wszystko wskazuje zatem na to, że jednym z nowych graczy na rynku będzie właśnie XTIP.com. Wysłaliśmy już oficjalne zapytanie do operatora i gdy tylko otrzymamy stosowną odpowiedź, natychmiast Was o tym poinformujemy.

  

Load More Related Articles
Load More By Bukmacherzy
Load More In Newsy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Check Also

Szara strefa zmniejszyła się o połowę!

Nowe przepisy hazardowe, które w pełni obowiązują od 1 lipca 2017 roku, pozwoliły zmniejsz…